Koncert Marty Hirsch

W dniu 24 stycznia 2012 r. w Filii nr 4 Biblioteki Publicznej w Rumi odbył się wieczorek poetycki Kazimierza Nowosielskiego.

Twórca – profesor w Zakładzie Literatury Współczesnej Uniwersytetu Gdańskiego będący autorem kilkunastu tomów poezji, wielu szkiców literackich
i niezliczonej ilości esejów o sztuce współczesnej  cenionym za wyjątkową wrażliwość i  uprawianie tzw. „poezji efektywnej”, tj. skłaniającej czytelnika do  refleksji i wymuszającej współuczestnictwo w odczuwaniu świata poprzez słowo, zaprezentował swoje najlepsze  utwory, powstałe po 1989 r.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbała Marta Hirsch – skrzypaczka i altowiolistka młodego pokolenia, będąca podopieczną Fundacji Art2You.  Wydarzeniem tym Fundacja ROZPOCZĘŁA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ. W trakcie wieczoru artystka wykonała pozostające w jej bogatym repertuarze utwory  kompozytorów polskich jak i zagranicznych, między innymi M. Grechuty, J.S.Bacha oraz R.Schumanna, zyskując uznanie poety i aplauz publiczności, co dobrze rokuje jej rozwijającej się karierze artystycznej, wspieranej przez naszą Fundację.

——————————————————————————————————————————————————————————

 

  
 
 
 
 
 
 
——————————————————————————————————————————————————————————

Goniec Rumski, 27.01.2012 r. - relacja prasowa


Twoja Telewizja Morska, 04.02.2012 r. - relacja tv

——————————————————————————————————————————————————————————Comments are closed.