Koncert „Muzyka Świata”

W dniu 8 marca 2012 r. w siedzibie Gminnego Domu Kultury w Lini,  wspierani przez fundację ART2YOU  młodzi muzycy, studenci Akademii Muzycznej w Gdańsku: Roksana Błąkała (skrzypce) i Krzysztof Pawłocki (gitara) uświetnili swym występem zorganizowane przez władze samorządowe uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet.
W programie koncertu z udziałem licznie zgromadzonej publiczności znalazły się między innymi słynne walce oraz tanga, a także wiele  przebojów muzyki światowej w niekonwencjonalnych aranżacjach.

W repertuarze koncertu znalazły się między innymi utwory irlandzkie: „Drowsy Maggie”, „Danny Boy, „King of the fire”, a także zaaranżowany w stylu muzyki żydowskiej utwór „Kazimierz” z repertuaru Nigela Kennedy’ego.

Ze względu na charakter spotkania, nie zabrakło też muzyki tanecznej. Walce: „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Walc Francois”, „Usta milczą dusza śpiewa”, a także tradycyjne polskie kujawiaki i mazury oraz niezwykłe w swej zmysłowości i rytmice tanga: „La Paloma”, „Przy kominku”, wprowadziły publiczność w doskonały nastrój przyjemności i zabawy. Brawurowe wykonania znanych i popularnych utworów muzyki rozrywkowej i operetkowej spotkały się z uznaniem słuchaczy popartym brawami a dla muzyków były  okazją do zaprezentowania szerokich umiejętności interpretacyjnych, rozwijanych także pod patronatem Fundacji Art2You.

 Comments are closed.