Oferta dla szkół i przedszkoli

Muzyczne inspiracje

 
Jak mawiał Agrippa „muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki”. Muzyka poszerza wyobraźnie, uczy wrażliwości, staje się inspiracją do działania na wielu płaszczyznach, czy jak twierdzono już w starożytności „wpływa na uszlachetnienie obyczajów”. Jest ona bliska człowiekowi od momentu narodzin, i staje się jego stałym towarzyszem przez całe życie.

Jak podkreślają nauczyciele na wszystkich szczeblach edukacji, nauka muzyki w szkole nie pozwala uczniowi zapoznać się w wystarczający sposób z artystycznym wymiarem tej dziedziny sztuki, a głównym powodem takiego stanu rzeczy jest brak obcowania z żywą muzyką. Właśnie dlatego Fundacja Art2You , proponuje Państwu współpracę, przedstawiając ofertę koncertów edukacyjnych.

Planowany cykl koncertów, da uczniowi możliwość zapoznania się z bliska z różnymi rodzajami instrumentów, pozwoli poznać tajemnice muzyki klasycznej, rozrywkowej, czy filmowej, stworzy przestrzeń do rozwijania muzycznej wrażliwości i zachęci do czynnego zaangażowania się w tworzenie muzyki.

O dobre interakcje ze słuchaczami zadbają doświadczeni w tego typu przedsięwzięciach absolwenci oraz studenci uczelni muzycznych, którzy w otwarty i humorystyczny sposób podchodzą do współpracy z uczniami, dostosowując program do ich wieku i predyspozycji, sprawiając, że koncert zamienia się dla nich we wspaniałą zabawę .

Fundacja Art2You dostosowując się do potrzeb i możliwości szkół daje możliwość korzystania z wybranych koncertów. Aby ułatwić współpracę, muzycy będą przyjeżdżali na teren placówki w indywidualnie dobranych terminach i o ustalonej wcześniej porze.
Zapraszamy na nasz profil na facebooku, na którym można zobaczyć zdjęcia z prowadzonych przez nas audycji, ofertę oraz projekty, które właśnie tworzymy. Zobaczą je Państwo tutaj.

Pragniemy również pokazać Państwu próbkę umiejętności naszych muzyków. Na koncercie zorganizowanym przez naszą Fundację w Bibliotece w Rumi wystąpił m.in. duet instrumentalny w składzie Roksana Błąkała(skrzypce) i Krzysztof Pawłocki(gitara). Krótki utwór w ich wykonaniu usłyszą Państwo tutaj.

Liczymy, że nawiążą z nami Państwo współpracę, która pozwoli Nam się wspólnie inspirować- muzycznie.